Telefon: 0212 512 63 03 - 0555 803 13 85
Tel: 0 212 512 63 03

SAMSUN YÖRESEL KOSTÜMÜ

SAMSUN KIYAFETİ KOSTUMU

S
amsum yöresi karadeniz bölgesinde yer almaktadır. sıcak kanlı insanları ile ön plana çıkmaktadır. karadeniz bölgesinde yer almasına ragmen daha çok dogu kültürünün simgelerini bu yöremizde göreiblirsiniz. dogu karadeniz bölgesinde yer aldıgı için yöresel oyunları klasik karadeniz yöresel oyunu degildir halaydır. samsununda kendisine özgü oyunları oyun tarzları kıyafetleri folklör iyisinleri mevcuttur. samsun kostümünün orjinale yakın olması için alıcının istegi üzerine kumaş türleri özenle seçilmiştir. alıcının isteği üzerine degişik kumaş türleri kullanılabilmektedir. ürün içerisinde samsun yöresine ait aksesuarları degiştirebilme ihtimali yine göz önünde tutulmalıdır. yöresel kostüm üretiminde erkek ve kız kostümü olarak iki alada üretilmekte olup çeşidi degişmektedir. kız kostümü yetişkin kostümü çocuk kostümü yarışmalık kostüm orjinal kostüm başlıgı altında bulunmaktadır. istanbulun anadolu yakasındaki üretimi hızla devam etmektedir. toptan perakende satışı olarak ise istanbulun tarih kokan semti beyazıt kapalıçarşıda kostümlerimizi ve orjinal yöresel kıyafetlerimizi vb turistik hediyelik eşyalarımızı sergilemekteyiz. firmamız seri üretime hız kesmeden devam etmektedir. toptan perakende satışı yanı sıra kiralama konusundada önemli adımlar atan firmamız bu konudada emin adımlarla ilerlemektedir. alıcının isteği üzerine kiralam prosedürleri içerisinde kiralama yapılmaktadır.
samsun erkek kostümü içerisinde siyah şalvar, siyah düz yelek , poplin gömlek , dokuma kuşak , deri ayakkabı , el işi yün çorap
samsun bayna kostümü içerisinde ise yöresel şalvar , 3 etek , yöresel gömleği , dokuma önlük , yöresel yazma . kollu samsun yöresel camedan.

Web Tasarım İstanbul