Telefon: 0212 512 63 03 - 0555 803 13 85
Tel: 0 212 512 63 03

KAHRAMANMARAŞ ELBİSESİ

KAHRAMANMARAS ELBİSESİ

K
ahramanmaraş Yöresel kıyafeti tamamen orjinal yöresel kıyafet imalatını yapılıp elbise içerisindeki aksesuarların özenle seçilerek bir araya getirilmesi sonucunda ortaya çıkan orjinal yöresel kostüm imalatımızlarından bir tanesidir.

Kahramanmaraş yöresi erkek kostümü birincvi kalite çuha kumaşından yapılmakta olup isteğe göre ise daha ekonomik boyutlara ulaşmak adına alpaga veya gabardin kumaşlarından da imalatı yapılmaktadır. Kahramanmaraş erkek kostümünün içerisinde mecidiye kutni kumaştan kolluk yelek,başlık olarak orjinal keçe fes,üzerine ipek baş dolaması,belinde yine ipekten bel kuşagı,üzerine silahlılık,şile bezi gömlek,tam ağlı yöresel şalvarı ve ayakkabı olarak yine orjinal deri aykkabı kullanılmaktadır.

Kahramanmaraş Bayan Kostümünde ise mecidiye kutnusundan kordena ve simli pullar ile işlemeli üçetek,bel kuşağı oalrak hasanbeyli yada ismaliye dokuma bel dolaması,keçe fes üzerine metal üzerine boncuk işlemeli alınlık,isteğe göre değişen dantelli yada düz renkte krepten oluşan yazma,şilebezi gömlek,yöresel şalvarı ve son olarak ayakkabısı ise tokalı deri ayakkabıdır. Ürünün Toptan Ve Perakende Satışı Yapılmaktadır.

Web Tasarım İstanbul