Telefon: 0212 512 63 03 - 0555 803 13 85
Tel: 0 212 512 63 03

AFYON HALAY KOSTUMU

AFYON HALAY KOSTUMU

Afyon ülkemizin iç anadolu bölgesinde bulunmakla beraber kendine özgü halayları ve yöresel kıyafetleri ile öne çıkan illerimizdendir. Afyon ilimiz kaplıcaları ve sebze türlerinden patates ile ün salmış bir ilimizdir. Her İl ve bölgenin olduğu gibi Afyonkarahisar ilimizinde kendine özgü yöresel giyisileri bulunmaktadır. Bölgesel olarak iç anadoluda olsada erkek ve bayan yöresel kıyafeti olarak ege yöresini anbımsatmaktadır. Erkek giyisisinde resimde göründüğü üzere şortlu bir takım ve orjinal silahlığı bulunmaktadır. Bayan kostümü üzerinde ise yine ege yöresini anımsatan bir üç etek bulunmaktadır. Kıyafetler en iyi kumaşlardan üretilmekte olup birinci kalite işçilik ile siz müşteirlerimize sunulmaktadır. Kostümün İmalatı Şu kumaş türlerinden yapılmaktadır. Alpaka , Süper Alpaka , Çuha, Gabardin , Poli Gabardin , Saten , Bossa . Ürün üretiminde müşterilerin isteklerine göre kumaş türlerinden dikim yapılabilmektedir.

Kostüm içerisindeki aksesuarlar ve giyisilerin içerisindekiler şu şekildedir. Kıyafetimiz bilindik üzere kız ve erkek olmak üzere iki türde üretilmektedir. Bunlardan erkek kıyafetinin içerisin'deki aksesuarlar şunlardır. Kutni mecidiye kumaştan gömlek yada şile bezinden gömlek, maviye siyah işlemeli kartal kanat cepken , üzeri tamamen kordena işlemeli yelek , fes , fes üzerine dolak , orjiğnal silahlığı , maviye siyah işlemeli şort , istege göre degişen çizme körüklü yada tamamen düz deri çizme ve yelek üzerine takılan takıları orjinal zeybek köstegi ve tableti.
Bayan kostümü içerisin'deki başlıca aksesuarlar ve giyisiler şunlardır. Şile bezi gömlek,şile bezi üzerine üç etek,şalvar, orjinal tokalı deri ayakklabı,paralı şapkası,yazma,gerdanlık ve orjinal dokuma önlüğü.

Ürünümüz tüm orjinalliği ile tüm telif hakları bize ait olup toptan , perakende ve kiralık olmaz üzere üç şekilde üretim yapıp satışa sunulmaktadır.

Web Tasarım İstanbul