Telefon: 0212 512 63 03 - 0555 803 13 85
Tel: 0 212 512 63 03

AKSARAY HALK OYUNLARİ KOSTÜMÜ

AKSARAY HALK OYUNLARİ KİYAFETİ

Aksaray yöresel kostümü , her ilçenin kendisine özgü yöresel kostümü olmak ile beraber aksaray ilininde yöresel kostümü bulunmaktadır. Kostüm isteğe göre değişen birincı sınıf kumaş türünden yapılmaktadır. Halk oyunları ve yöresel kıyafet oldugu için üsrün içerisindeki bazı aksesualrar tamamen orjinal olmak zorundadır. Orjinal olması kostümün o yöreyi yansıtması açısından çok önemli bir noktadır. Ürün yetişkin kız yeşitkin erkek ve çocuk boylarında üretimi mevcuttur.

Kostüm Erkek ve Bayan olmak üzere iki başlık altında imal edilmektedir. Aksaray halk oyunları erkek kostümünün içerisindeki bazı aksesuarları ve ürün isimleri şunlardır. Siyah düz yelek, poplin çify düğmeli gömlek , dokuma bel kuşagı , ve el işi yün çorap.

Aksaray Halk oyunları bayan kostümü içerisindeki başlıca aksesuarlar ve kostüm isimleri şunlardır. Düz kırmızı üç etek , içerisine şile bezi gömlek , yöresel şalvar , beline paralı kemer , para ve boncuk işlemeli el işi fes , yöresel yazma .

Ürünlerimiz birinci kalite kumaş türlerinden üretilmekte olup alıcının istegi üzerinede dikimler ve kumaş türlerinden kostüm imalatı yapmaktayız. Ürünlerimizin toptan perakende ve kiralık satışı yapılmaktadır.

Web Tasarım İstanbul